Kamery live
prognoza pogody

W obu powiatach – wzrost zakażeń o 10 – 12 dziennie

8 sierpnia 2020 13:26

POWIAT NOWOTARSKI. Stan zakażeń w powiecie nowotarskim na dziś rano to 146. W obu sąsiadujących powiatach – nowotarskim i tatrzańskim – liczba rośnie o ok. 10 – 12 dziennie, a jest to dużo. Powiatowe stacje Sanepid mają pełne ręce roboty.

W obu powiatach – wzrost zakażeń o 10 – 12 dziennie

– Ok. 80 procent z tych przypadków to zakażenia rodzinne – mówi Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu. – Najwięcej notujemy ich gminach Nowy Targ i Rabka. Początkiem były przeważnie przypadki skądś zawleczone, a od zakażonych osób zarażały się całe rodziny.

Z powodu kilku potwierdzonych przypadków w formie „Wojas”, dziś pobierane są wymazy od ok. 120 pracowników. Wszystkie osoby „z kontaktu” zostały objęte kwarantanną.

Tak duża liczba zleconych wymazów wynika ze specyfiki zakładu, gdzie ludzie pracują we wspólnych pomieszczeniach, w niewielkich odległościach, przemieszczają się, korzystają ze wspólnych urządzeń – wyjaśnia Jolanta Bakalarz.

W poniedziałek natomiast powinniśmy znać wyniki testów przeprowadzonych wśród pracowników oddziału chorób wewnętrznych Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego i wśród 44 pacjentów, którzy znajdowali się na oddziale razem z pacjentem, który był hospitalizowany z zatajeniem przez rodzinę informacji o zakażeniu osoby wspólnie zamieszkującej. Dopóki nie będzie wyników – interna pozostaje zamknięta – zarówno na nowe przyjęcia, jak i na wypisy pacjentów już wyleczonych.

(asz)

 

Anna Szopińska 08.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również