Kamery live
prognoza pogody

W nurcie folkloru Karpat – wieczór z „FiśBandą”

12 sierpnia 2023 16:18

NOWY TARG. Zdecydowanie rodzimy i swojski charakter miał muzyczny program pierwszego dnia Jarmarku Podhalańskiego. Wpisał się w ten klimat znakomicie wieczorny koncert zespołu „FiśBanda”.

W nurcie folkloru Karpat – wieczór z „FiśBandą”

Nie bez przyczyny ta kreatywna, kilkuosobowa grupa zwana jest „wulkanem muzyki świata”. Lider „FiśBandy” – Andrzej Jarząbek Fiś – skrzypek, solista i aranżer, zgromadził wokół siebie umuzykalnionych przyjaciół (skrzypce, akordeon, basy, cymbały).

W tej kompanii talent łączy się ze znawstwem folkloru Tatr i obszaru od Dunajca do Dunaju. Ci ludzie bardzo swobodnie żonglują motywami muzyki góralskiej, muzyki bałkańskiej czy muzyki Karpat. Improwizacje i jazzowe brzmienia uwspółcześniają ich repertuar, w którym na nowotarskiej jarmarkowej scenie rzeczywiście czuło się ducha gór i ducha Ślebody.

Koncert „FiśBandy” stał się preludium do oczekiwanego z dużym zaciekawieniem koncertu artystów nowotarskich i z miastem związanych. 

(asz)

Fot. Paweł Kos

Anna Szopińska 12.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również