Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu trwa XVIII Olimpiada Notarialna (foto, video)

3 czerwca 2022 16:06
Wyciszenie Włącz dźwięk

379 notariuszy z dziesięciu Izb Notarialnych z terenu całej Polski oraz pięciu Izb Notarialnych z zagranicy – bierze udział w rozpoczętej dziś rano XVIII Olimpiadzie Notarialnej, która po raz kolejny odbywa się w Nowym Targu. Wśród zagranicznych reprezentacji znalazły się takie kraje, jak Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria oraz powitana gorącymi oklaskami Ukraina, której reprezentanci – w uszczuplonym składzie, niż zazwyczaj – przyjechali pociągiem z samego Kijowa. 

Rejenci będą rywalizować w Nowym Targu dziś i jutro, w sumie w 45 różnych konkurencjach – to lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka, ale też tenis, pływanie, szachy, czy brydż. Nie brakuje konkurencji “na wesoło” – przeciągania liny, rzutów do kosza, czy biegów sztafetowych z przeszkodami. Jak zwykle widowiskowo prezentowało się otwarcie wydarzenia – z przemarszem reprezentacji, odśpiewaniem poszczególnych hymnów narodowych, uroczystym wciągnięciem flag na maszty i symbolicznym zapaleniem znicza. W niebo wzleciało też stado gołębi – symbol pokoju. 

-Nasi mieszkańcy zawsze się cieszą, kiedy jest informacja, że Olimpiada Notarialna wraca do Nowego Targu, że będziemy was gościć. Życzę miłych wrażeń, korzystania z uroków miasta oraz okolicy i do wracania tutaj na wypoczynek, żeby załadować akumulatory po ciężkiej pracy – życzył burmistrz Nowego targu Grzegorz Watycha, witając gości. 

Poza typowo sportowymi dyscyplinami, w programie znalazł się także emocjonujący konkurs “Śpiewać każdy może”, który po raz pierwszy w historii odbędzie się na scenie – notariusze wypełnią bowiem dziś wieczorem obiekt Miejskiego Centrum Kultury.

-To ma być i wydźwięk sportowy i integracja – tłumaczy Czesław Szynalik, organizator wydarzenia – Marzyliśmy o tym, aby znowu móc zorganizować to wydarzenie. Po dwóch latach nieobecności ludziom brakuje kontaktów. Na otwarciu widać było wielką radość, że można się spotkać, już wczoraj długo w nocy były “wspólne Polaków rozmowy”. 

Olimpiada Notarialna odbyła się po raz pierwszy w Mszanie Dolnej w 2002 roku, zatem dokładnie dwie dekady temu, jednak wymuszona pandemią przerwa spowodowała, że w tym roku rozgrywana jest nie jubileuszowa, a 18. edycja tego wydarzenia. Do 2017 roku “Notariada” odbywała się w Mszanie, później lepsze sportowe zaplecze organizator znalazł właśnie w Stolicy Podhala. To już trzecia z kolei edycja tego wydarzenia zorganizowana w Nowym Targu. 

fot. Paweł Kos/os

Olimpiada Notarialna w Nowym Targu. Dzień pierwszy

Olimpiada Notarialna 2022 w Nowym Targu. Finał

 

os 03.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również