Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu odbył się pierwszy i jedyny festiwal sportów zimowych w…lecie

27 czerwca 2021 22:31

Festiwal sportów zimowych zorganizowany w ten weekend w Nowym Targu – to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Z przygotowanych w Parku Miejskim sportowych atrakcji skorzystało ponad 200 młodych uczestników, którzy próbowali swoich sił pod okiem mistrzów zimowych dyscyplin. 

W Nowym Targu odbył się pierwszy i jedyny festiwal sportów zimowych w...lecie

Wśród sportowych atrakcji znalazły się dwie dyscypliny hokejowe (unihokej na trawie i minihokej), curling z Bartoszem Łobazą, łyżworolki z Natalią Czerwonką, biathlon w wersji z kijkami nordic walking z Krystyną Guzik i balance board z Pauliną Ligocką. Gościem festiwalu był też Igor Sikorski – brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim.

Dzieci mogły spróbować sił w poszczególnych dyscyplinach, a następnie wziąć udział w rywalizacji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się mało znany w Nowym Targu curling. 

-Jest to pierwszy i jedyny festiwal sportów zimowych w lecie w Polsce – wyjaśnia Marcin Strządała, organizator wydarzenia – Chcieliśmy po prostu ludzi zainteresować sportami zimowymi. Każda z dyscyplin zimowych jest dyscypliną niszową – świadczą o tym chociażby medale igrzysk olimpijskich: mamy 22 medale zimowych igrzysk przy 284 medalach letnich igrzysk. Zależy nam na tym, żeby pokazać te sporty zimowe. Zrobiliśmy to w lecie, aby to wzbudzało zainteresowanie. Lepszego miasta, jak Nowy Targ nie mogliśmy znaleźć – to jest stolica Podhala, to jest miasto, które kojarzy się ze sportami zimowymi. Dalszym efektem tego festiwalu będzie możliwość współpracy Akademii poprzez użyczenie sprzętu do halowego curlingu, czy do biathlonu w roku szkolnym, aby szkoły też mogły zobaczyć coś innego, niż popularne dyscypliny, które trenują na co dzień na lekcjach wf-u. 

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Anima Proc Activ, Gmina Miasto Nowy Targ, Województwo Małopolskie, BDB Event i Winter Classic Nowy Targ. 

Filmowe podsumowanie festiwalu – w środowym “Przeglądzie Tygodniowym”. Relacja z pierwszego dnia festiwalu (zdjęcia, film):

 

Zimowa Akademia Sportu wróciła do Nowego Targu

mat. sponsorowany

os 27.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również