Kamery live
prognoza pogody

W najbliższą niedzielę – Święto Bacowskie w Ludźmierzu

20 kwietnia 2022 13:36

Na najbliższą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego – przypada wiosenny redyk czyli Święto Bacowskie. Mszy św. o godz. 11.00  przewodniczyć będzie ks. Jan Mikołajczyk, emerytowany proboszcz z Klikuszowej, przeżywający złoty jubileusz kapłaństwa.

W najbliższą niedzielę - Święto Bacowskie w Ludźmierzu

“Modlić się będziemy w intencji hodowców, o szczęśliwy wypas owiec i zachowanie tradycji pasterskiej. Jak zawsze przybędą bacowie z Podhala i Karpat Polskich, będą też owce i wszystkie zwyczajowe obrzędy oraz stoiska z produktami regionalnymi i jagnięciną” – czytamy w komunikacie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. 

Wiadomo także, że podczas Wiosennego Redyku, marszałek Witold Kozłowski wręczy przedstawicielom Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II promesę na ponad 1 mln 870 tys. zł. To dotacja celowa samorządu wojewódzkiego na dofinansowanie wypasu kulturowego owiec na terenie 10 regionów Województwa Małopolskiego. 

Województwo Małopolskie wspiera pasterstwo

“Tradycja jest podstawą naszej tożsamości”

os 20.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również