Kamery live
prognoza pogody

W Miejskiej Hali Lodowej trwają remonty. Czasu do Igrzysk Europejskich zostało niewiele

Ruszyły zapowiadane wcześniej prace remontowe w Miejskiej Hali Lodowej, związane z przygotowaniem obiektu do zawodów bokserskich, jakie będą rozgrywane w Nowym Targu na przełomie czerwca i lipca br. w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska. Aktualnie trwa remont pięciu szatni a na dniach rozstrzygnięte zostaną przetargi na wykonanie podłogi sportowej i prace w części administracyjnej. Zadania są realizowane dzięki dofinansowaniu  w wysokości 2,8 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli uda się jeszcze nieco zwiększyć wysokość przyznanych środków, jest szansa również na roboty elewacyjne i odświeżenie części tarasowej. 

W Miejskiej Hali Lodowej trwają remonty.  Czasu do Igrzysk Europejskich zostało niewiele

Podczas wtorkowej komisji sportu, turystyki i promocji omawiano postęp prac mających na celu przygotowanie obiektu hali lodowej do Igrzysk. 

-Prace ruszyły, trzy postępowania przetargowe są za nami – poinformował Krzysztof Łapsa, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu, który dotychczas podpisał już umowę na remont ośmiu szatni (na kwotę  1 mln 277 tys. zł), wymianę głównej części wodociągu (578 tys. zł) oraz remont rozdzielni prądu (116 tys. zł) – Pięć szatni jest już w trakcie remontu. Jest trudno, bo staramy się zapewnić lód na szkolenia, a jednocześnie prowadzone są prace – wyjaśniał. 

Do rozstrzygnięcia został jeszcze przetarg na podłogę sportową na główną płytę hali lodowej oraz część administracyjną – chodzi o remont: holu, przejścia na górę, małej sali gimnastycznej i zaplecza szatniowego. Prac w obiekcie być może będzie jeszcze więcej. 

-Rozmawiamy z Urzędem Marszałkowskim, jest szansa, że środków będzie trochę dodanych, co pozwoli na roboty elewacyjne, ta część tarasowa wyglądałaby lepiej. Staramy się maksymalnie wykorzystać środki. Jestem zestresowany, bo ten okres jest naprawdę krótki, ale staramy się wykorzystać go jak najlepiej – przyznał dyrektor MCSiR. 

Nowy Targ przygotowuje się do Igrzysk Europejskich. Ruszyły pierwsze przetargi

Przypomnijmy – najlepsi  pięściarze i pięściarki starego kontynentu przyjadą do Nowego Targu już 23 czerwca, by  na ringach ulokowanych właśnie wewnątrz Miejskiej Hali Lodowej zawalczyć o 44 kwalifikacje do przyszłorocznej olimpiady letniej w Paryżu. Do 28 czerwca br. potrwają eliminacje, natomiast w dniach 30 czerwca do 2 lipca – finały zawodów. 

Kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki UM Nowy Targ Arkadiusz Szymczyk przypomniał o tym, że ciąż trwa nabór wolontariuszy – do udziału zachęca się osoby powyżej 16 roku życia, które chciałyby zdobyć doświadczenie, kontakty oraz przeżyć niezwykłą przygodę, jaką niewątpliwie jest współpraca przy tak dużym wydarzeniu sportowym. Nabór wolontariuszy potrwa do końca marca. Na Podhalu – w Nowym Targu, ale i Zakopanem, gdzie będzie odbywał się konkurs skoków w ramach IE – potrzebnych ich będzie w sumie kilkuset. Będą zaangażowani w cały szereg prac – będą m.in. informować kibiców, witać gości na welcome deskach w hotelach, pomagać kibicom z niepełnosprawnościami, działać w strefach rozgrywek sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów, logistyka, kierowanie na trybuny, wsparcie zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych.

Wstępne zainteresowanie wolontariatem wyraziła obecna na komisji przedstawicielka nowotarskich seniorów.  

Radna Agata Michalska upewniała się, czy remont szatni był konsultowany z hokeistami. 

-Kilku zawodników zadzwoniło do mnie w sprawie szatni nr 4, że jednak nie spełniają wymagań potrzebnych dla zawodników ekstraklasy, są za małe, niefunkcjonalne. Skoro są sugestie zawodników, że te szafki są nieodpowiednie, warto porozmawiać z nimi, żeby zrobić kolejne szatnie w sposób idealny. Ich zdanie powinno być najcenniejsze – mówiła radna. 

-Wszystkie remonty są konsultowane z klubem, forma szafek była konsultowana. Szafki mają być dostosowane do szerokości szatni. Jedni zawodnicy narzekają, inni są zadowoleni. Zawsze są jakieś rozbieżności – odpowiedział dyrektor Krzysztof Łapsa, dodając, że szatnie, które już zostały wyremontowane, zostały zrobione w najlepszy możliwy sposób, a niuanse zostaną uwzględnione przy kolejnych remontach. 

 

os 08.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
fanklub pzłf 20:49 09.03.2023

Boks nie jest interesujący . Ale to wybór z góry . Szkoda tylko , że miasto pozbawiło młodzież i dzieci możliwości kontynuowania treningów na lodzie ze Zwyrtanego ( jazda figurowa na lodzie) zwłaszcza , że w tym tez czasie są zawody w Polsce . Brawo miasto

Zobacz również