Kamery live
prognoza pogody

W Gorcach nawet 100 cm śniegu. Trudne warunki turystyczne

21 grudnia 2021 12:58

“W Gorcach i Gorczańskim Parku Narodowym panują zimowe warunki terenowe. Pokrywa śnieżna waha się od 30 do 100 cm. Śnieg jest puszysty, przewiany, znacznie utrudniający poruszanie się. Szlaki w większości są nieprzetarte, trwające opady śniegu i zachmurzenie znacznie utrudniają orientację w terenie. Ponadto dużym zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa” –  czytamy w dzisiejszym komunikacie turystycznym Gorczańskiego Parku Narodowego. 

W Gorcach nawet 100 cm śniegu. Trudne warunki turystyczne
fot. arch. nowytarg24.tv

Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego!

Wybierając się na gorczańskie szlaki należy pamiętać, że zmierzch zapada dość szybko, należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki. Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK. 

os 21.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również