Kamery live
prognoza pogody

W gimnazjach testy, w innych szkołach pustki

Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś na terenie całego kraju odbyły się testy gimnazjalne. Mimo prowadzonego nadal strajku przez nauczycieli w Nowym Targu udało się je zorganizować bez przeszkód. Tymczasem w innych placówkach oświatowych niż gimnazja, szkolne korytarze i klasy świecą pustkami.

Tak wygląda dzień w Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu: Pomieszczenia, w których zazwyczaj odbywają się lekcje, teraz są opustoszałe. Cisza i brak życia wypełnia klasy jak i szkolne korytarze. Ale taka sytuacja panuje we wszystkich nowotarskich szkołach. Na uczniów można natrafić jedynie w szkolnych stołówkach, bibliotekach i świetlicach.

 – Dzieci uczestniczą tam w różnego rodzaju formach zajęć. Są to zajęcia sportowe, wyrównawcze, plastyczne, muzyczne – mówi nam Barbara Sukiennik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu. – W zależności od tego ile tych dzieci jest, jaka grupa się zbiera i jak też dzieci chcą sobie zorganizować czas to nauczyciele, opiekunowie, wychowawcy organizują te zajęcia.

Tak właśnie dyrektorzy nowotarskich placówek oświatowych zorganizowali zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na czas ogólnopolskiego strajku, do którego dołączyli nowotarscy nauczyciele. Co w tym czasie robią nauczyciele? Jak wygląda sytuacja uczniów szkół licealnych, zawodowych i techników? Kiedy może zakończyć się strajk? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając nasz materiał dziennikarski zamieszczony poniżej. Zapraszamy!

/ps/

redakcja 10.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Polak 09:14 12.04.2019

Brawo dla Pani od matematyki

Zobacz również