nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Arkadiusz Waloch: „Chciałem mieć wystawę w Nowym Targu”

Galeria Sztuki BWA Jatki już w piątek zainaugurowała obchody 40. Rocznicy Wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu. To właśnie tam też potrwają one najdłużej, bo aż do 5 lipca. „Jan Paweł II – Obecność Nieobecności” – pod takim tytułem w nowotarskiej galerii swoje rysunki i malarstwo wystawia Arkadiusz Waloch, legendarny pedagog szkoły Kenara, artysta związany z Zakopanem. Od początku pontyfikatu Jana Pawła II, temat papieski stał się jego stałym motywem twórczości. 

-Spotykamy się w szczególnym dla Nowego Targu czasie, ze szczególną wystawą – mówiła kierowniczka Galerii Jatki Hanna Dziubas, witając gościa – Dziękuję panu profesorowi Arkadiuszowi Walochowi za to, że właśnie na tę ekspozycję u nas się zgodził. 

-Ja chciałem mieć wystawę w Nowym Targu – dziękował Arkadiusz Waloch, wręczając gospodyni obiektu kwiaty, a burmistrzowi Nowego Targu – jeden z obrazów – Nie spodziewałem się, że będzie takie przyjęcie i tak liczne państwa przybycie. Sądzę, że moje obrazy powiedzą państwu coś. Malarstwo jest jednorazowym, niepowtarzalnym, osobistym, prywatnym mówieniem o sobie. Sądzę, że te obrazy coś takiego będą mogły powiedzieć – oczywiście językiem tego widzenia, niepowtarzalnego, osobistego. Cieszę się, że ta wystawa zaistniała. 

Burmistrz Grzegorz Watycha zaskoczony prezentem dla miasta z okazji 40-lecia wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu dziękował artyście, jednocześnie zapraszając wszystkich zgromadzonych na niedzielne obchody jubileuszu. 

Wernisaż, w którym udział wzięli również artyści z Zakopanego, uświetniła muzyka klasyczna w wykonaniu muzycznego rodzeństwa Katarzyny i Jana Mrożków. 

Pełna, filmowa relacja z wydarzenia – w środowym programie „Na skrzyżowaniu sztuk”. 

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna