Kamery live
prognoza pogody

W dzień korki, nocą wyścigi

Na Królowej Jadwigi ma zostać przeprowadzona wizja z udziałem przedstawicieli organu zarządzającego ruchem, Urzędu Miasta Nowy Targ oraz Komendy Powiatowej Policji w celu możliwości montażu progu zwalniającego na tej ulicy. Wniosek o jego zamontowanie złożył podczas ostatniej sesji radny Marek Mozdyniewicz. “Kierowcy urządzili sobie z tego fragmentu tor wyścigowy. W godzinach wieczornych i nocnych rozgrywa się prawdziwy koszmar” – argumentował w swojej interpelacji. 

W dzień korki, nocą wyścigi

Ulica Królowej Jadwigi jest bardzo uczęszczana i ruchliwa, w ciągu dnia często tworzą się tam korki. Właśnie ze względu na natężenie ruchu, które jest szczególnie uciążliwe dla mieszkańców os. Topolowego, ul. Królowej Jadwigi niejednokrotnie wcześniej była tematem podczas Sesji Rady Miasta – radni zgłaszali m.in. potrzebę wprowadzenia na niej ruchu dwukierunkowego, na odcinku od os. Topolowego do kościoła NSPJ. Tym razem, interpelacja dotyczyła jednak innego problemu.

-Prawdziwy koszmar rozgrywa się w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy ruch samochodowy jest bardzo mały – pisze w swojej interpelacji Marek Mozdyniewicz – Kierowcy na sportowych motocyklach oraz w samochodach z bardzo głośnymi układami wydechowymi urządzili sobie z tego fragmentu ulicy tor wyścigowy i niejednokrotnie łamią przepisy ruchu drogowego, stwarzając jednocześnie bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym. 

Radny wniósł o montaż progu zwalniającego w rejonie budynku nr 9, jako jedynego skutecznego sposobu na ograniczenie uciążliwego procederu. Zanim zostanie jednak podjęta decyzja o zamontowaniu progu, konieczne jest przeprowadzenie wizji lokalnej z udziałem przedstawicieli organu zarządzającego ruchem, Urzędu Miasta Nowy Targ oraz Komendy Powiatowej Policji.

/os

fot. arch. nowytarg24.tv

os 16.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
cc 09:47 21.08.2018

Ktoś kiedyś miał pomysł aby miasto było monitorowane ale ludzie uznali że to zły pomysł .... może czas wrócić do tego pomysłu . Szaflarska to też tor wyścigowy.

cc 09:43 21.08.2018

Co będą oglądać na tej wizji ???

*ANONIM* 19:15 17.08.2018

Podobnie jest w Radomsku i policja nie działa, wiem dlaczego.

Zobacz również