Kamery live
prognoza pogody

W całej Polsce zabiły dzwony kościelne

25 marca 2020 18:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Równo o godzinie 12:00 kościelne dzwony w Nowym Targu zaczęły bić na modlitwę w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Wydarzenie w polskich kościołach już kilka dni temu zapowiadał abp Stanisław Gądecki.

 – Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony – pisał w komunikacie przewodniczący Episkopatu Polski.

We wszystkich kościołach Stolicy Podhala równo o godzinie 12:00 zabiły dzwony. Przez 30 minut dźwięcznego bicia, wierni mogli odmówić specjalną modlitwę, o którą prosił kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

 – “Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!” – przekazał abp Gądecki.

 – Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy – podkreślał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Za nadesłany do naszej redakcji film – który prezentujemy poniżej – dziękujemy naszemu czytelnikowi, Piotrowi Twardowskiemu.

/ps/

Piotr Starmach 25.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również