Kamery live
prognoza pogody

VIII Forum Subregionu Podhalańskiego – o szpitalach i służbie zdrowia

10 lutego 2017 17:19

O projektach dotyczących nowoczesnego wyposażenia ośrodków zdrowia i szpitali rozmawiano podczas Forum Subregionalnego w Szaflarach. Spotkanie poprowadził wicemarszałek Wojciech Kozak. Wśród placówek, które mogą otrzymać duże dofinansowania jest nowotarski szpital.

VIII Forum Subregionu Podhalańskiego - o szpitalach i służbie zdrowia

Spośród 11 kart projektów, które otrzymało ocenę pozytywną forum wyłoniło 8 kart. To właśnie te projekty będą miały wyłączność startu w konkursie, który zostanie ogłoszony w II połowie lutego. W jego ramach placówki medyczne będą mogły ubiegać się o dofinansowanie modernizacji pomieszczeń, zakup specjalistycznej aparatury medycznej czy przebudowę siedziby.

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zgłosił dwa projekty. Pierwszy dotyczy kwoty prawie 21 milionów złotych na utworzenie Oddziału Kardiologii. Drugi to blisko 9 milionów na modernizację oddziału psychiatrycznego. 

– W 2017 i 2018 roku czekają nas liczne zmiany w obszarze zdrowia, dlatego projekty, o których mówimy są tak ważne. Wychodzą one naprzeciw potrzebom placówek medycznych w zakresie zmiany wyposażenia i przebudowy pomieszczeń  – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak. 

W spotkaniu w Szaflarach uczestniczyli również radni Województwa Małopolskiego: Barbara Dziwisz, Stanisław Barnaś, Marek Haber i Marek Wierzba.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

NT24TV 10.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również