Kamery live
prognoza pogody

VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

13 lipca 2018 19:05

W dniach 7-8 lipca br. w Ludźmierzu odbyła się VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wystawcy z całej Małopolski, a także ze Słowacji prezentowali swoje zwierzęta.

VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

Cały plac wypełniały maszyny rolnicze i zwierzęta hodowlane. Prze dwa dni odbywał się też Piknik Ekologiczny na którym można było zobaczyć nowoczesne urządzenia grzewcze, zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii.

Niedzielę rozpoczęła msza święta w intencji hodowców. Następnie na scenie odbyło się uroczyste otwarcie i wręczenie nagród dla właścicieli najlepszych okazów zwierząt. Były też pokazy nagrodzonych zwierząt, owczarków podhalańskich i woltyżerki konnej. Odbył się również konkurs młodego hodowcy i konkurs wiedzy rolniczej.

Organizatorami wystawy byli: Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Gmina Czarny Dunajec, Małopolski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie „ProNati”.

źródło: nowotarski.pl

Aleksandra Kokalik 13.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również