Kamery live
prognoza pogody

VI Rowerowa pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II (galeria)

1 maja 2017 10:27

Tuż po mszy świętej o godz. 9 i po poświęceniu rowerów przez księdza proboszcza Jana Karlaka, rozpoczął się VI Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II na Podhalu. Dopisała pogoda i uczestnicy - wśród nich wiele dzieci i goście spoza Podhala.

VI Rowerowa pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II (galeria)

W tym roku zaplanowano dwie trasy – krótsza prowadzi spod kościoła pw. św. Jana Pawła II, przez nowotarskie lotnisko do Ludźmierza, druga została wydłużona o Czarny Dunajec. Finisz obu znajduje się w miejscu startu, gdzie po skończonym rajdzie-pielgrzymce odbędzie się wspólne ognisko. 

Ideą rajdu jest przede wszystkim uczczenie osoby św. Jana Pawła II.

Chcemy pamiętać zawsze o nim. On nas prowadzi – mówi jeden z organizatorów, nowotarżanin Stanisław Olszewski. 

Najmłodsi z uczestników byli pasażerami rowerowej przyczepki, jeden z nich miał 20 miesięcy, a dzielny tata – pan Janusz – wybrał się na rowerową pielgrzymkę w sumie z trójką dzieci pod samodzielną opieką. Żona musiała zostać z czwartym maleństwem w domu. 

Na rajd – prócz parafian i rowerzystów z Nowego Targu i okolic – przyjechali też uczestnicy z Katowic, Krakowa, Rzepisk i Zakopanego. 

Organizatorem rowerowej pielgrzymki jest parafia pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. 

Więcej na temat wydarzenia oraz rozmowy z jego uczestnikami – w środowym “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

NT24TV 01.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również