Kamery live
prognoza pogody

VI Finał akcji Pola Nadziei. Dobro tym razem nie ciche

5 czerwca 2016 14:29
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Finał akcji Pola Nadziei gromadzi w Nowym Targu młodzież o najgorętszych sercach, najbardziej pomocnych dłoniach. Młodzież, którą zapaliła do działania Fundacja im. Adama Worwy. To się wydarza co roku, od trzech lat. 

Zlot na rynku zgromadził już kilkusetosobową reprezentację placówek zaangażowanych w różne formy dziania na rzecz Fundacji istniejącej od sześciu lat. Przed ratuszem zebrały się grupy wolontariuszy z całego powiatu: ze szkół podstawowych nr 3, 4 i 5 oraz gimnazjów nr 1, 2 i 4 w Nowym Targu; z podstawówek w Klikuszowej, Sieniawie, Ratułowie, Łapszach Wyżnych, Sromowcach Wyżnych, Maniowach, Podczerwonem, Szaflarach, Bańskiej Niżnej, z gimnazjów w Skrzypnem, Niedzicy, Maruszynie Dolnej, Rabie Wyżnej. Do tego dochodził wolontariat ze szkół średnich: I Liceum im. Goszczyńskiego i Zespołu Szkół Nr 2 Zespołu Szkół Technicznych i Placówek oraz Prywatnego Liceum dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta. Przedszkola dzielnie reprezentowała ekipa z nowotarskiej „dwójki”, a brał udział w finale również Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyk” w Nowym Targu. Trudno już sobie wyobrazić ten finał bez Podhalańskich Amazonek oraz panów z Nowego Targi i Zakopanego – posiadaczy aut retro. Młodzież przyszła i przyjechała z transparentami, planszami pełnymi haseł, od których rośnie serce. Wszyscy byli ubrani w podkoszulki czy bluzeczki żółte jak wiosenne żonkile. 

Nim jednak uformowany pochód, w asyście policji na motorach i stylowych aut ruszył z rynku do MOK-u na dalsze świętowanie, przed ratuszem odbyła się najradośniejsza fiesta – z długo i żywiołowo, pod wodzą Kasi Krauzowicz tańczoną zumbą. Instruktorka specjalnie przyjeżdżała z Krakowa, żeby ćwiczyć w tym energetycznym tańcu szkolne ekipy i trenować układy. Wypadło fantastycznie i porywająco. 

/as

NT24TV 05.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również