Kamery live
prognoza pogody

V Rajd Rowerowy – z pamięcią o Papieżu-Polaku

1 maja 2016 17:58
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG – CZARNY DUNAJEC. już piąty raz odbył się Rajd Rowerowy Śladami św. Jana Pawła II. Na 50-60-kilometrową trasę  wyruszyło ok. 40 rowerzystów. Tej rekreacyjnej imprezie ze zbożną ideą patronuje najmłodsza nowotarska parafia pw. Św. Jana Pawła II właśnie.

W poprzednich latach na trasę wyruszało nawet 60 osób. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, najstarsi byli weteranami rowerowych dróg.

Inicjatorem i współorganizatorem Rajdu jest Stanisław Olszewski, parafianin, który onegdaj z pomysłem sportowego uczczenia miejsc bytności Papieża-Polaka przyszedł do proboszcza, ks. Jana Karlaka. A ma on za sobą pięć rowerowych pielgrzymek na Hel.

Trasy nowotarskiego Rajdu Śladami Św. Jana Pawła II były już długie, bo nawet 200-kilometrowe i trudne, gdy prowadziły np. przez zakopiańską Olczę. Z reguły jednak ustala się różne dystanse i drogowe warianty, by udział mogli brać także słabiej zaprawieni i młodsi rowerzyści.

V edycja, jak zwykle, rozpoczęła się Mszą św. i błogosławieństwem.  Pierwszym punktem na ok. 60-kilometrowej trasie był pomnik św. Jana Pawła II na lotnisku, w miejscu pamiętnej Mszy z może nawet milionem wiernych w czerwcu 1979 r., podczas pierwszej pielgrzymki Papieża-Polaka do Ojczyzny. Stamtąd grupa skierowała się do ludźmierskiego Sanktuarium. Kto mógł – jechał dalej, ścieżką rowerową do Czarnego Dunajca. Na utrudzonych drogą i zadowolonych z pokonania trasy przy pięknej, słonecznej, choć trochę chłodnej pogodzie, czekało ognisko w miejscu startu.   
/as

NT24TV 01.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również