Kamery live
prognoza pogody

V Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce – z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i z działaczami KOD-u w tle (galeria)

16 lutego 2017 15:49
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na stoku Polczakówka-ski odbył się dzisiaj drugi dzień zawodów w ramach V Memoriału Marii Kaczyńskiej. Medale dzisiejszym zwycięzcom wręczał prezydent Andrzej Duda, wcześniej zaliczywszy kilka rekreacyjnych zjazdów ze stoku. 

– Dziękuję, że panią prezydentową Marię Kaczyńską upamiętnia się tu w Rabce właśnie w ten sposób, poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział – co dla mnie najważniejsze – dzieci – powiedział prezydent Andrzej Duda, dziękując jednocześnie organizatorom – w tym podhalańskiej posłance Annie Paluch – za zaproszenie na memoriał. Przypominał, że sama Maria Kaczyńska lubiła jeździć na nartach oraz że zachowały się jej zdjęcia z rabczańskich stoków.

Memoriał to wydarzenie upamiętniające postać śp. Marii Kaczyńskiej, która przed laty mieszkała w Rabce-Zdroju i ukończyła miejscowe LO im. E. Romera.

Prezydent wręczył medale dzisiejszym zwycięzcom slalomu w różnych kategoriach (gimnazja, licea, dorośli, VIP), jak również zwycięzcom konkursu wiedzy o Marii Kaczyńskiej. W pierwszym dniu memoriału, tj. w środę, w zawodach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych oraz osoby niepełnosprawne.

Wydarzenie nie przebiegało bez zakłóceń – w momencie, gdy kolumna z prezydentem przyjechała pod stok, grupa działaczy KOD-u próbowała napisać na stoku czerwony napis “Konstytucja”. Manifestanci pojawili się niespodziewanie i nagle, prawdopodobnie wyjeżdżając na nartach z lasu z wysokości 1/3 długości wyciągu. Mieli ze sobą transparent z napisem „Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi” oraz megafon. 

Policja szybko wyprowadziła aktywistów najpierw na pobliski parking, skąd cały czas dobiegały odgłosy pikiety, a następnie – poza jego obręb, co również nie przeszkodziło im w kontynuacji demonstracji. 

/os

 

NT24TV 16.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również