Kamery live
prognoza pogody

Uważaj na oszustów – fałszywa policjantka dzwoni do mieszkańców Nowego Targu

5 marca 2019 09:41

W poniedziałek (4 marca br.) do mieszkańców Nowego Targu na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta podająca się za policjantkę z nowotarskiej komendy. W trakcie rozmowy informowała, że grasuje grupa przestępcza, która wyciąga pieniądze z kont bankowych na różne osoby. Dodała również, że przestępcy posiadają dowód osobisty kobiety i zachęcała, aby zadzwonić na numer alarmowy w celu potwierdzenia tej informacji. Kiedy mieszkanka Nowego Targu powiedziała, że osobiście uda się na Policję,  rzekoma policjantka rozłączyła się…

Uważaj na oszustów - fałszywa policjantka dzwoni do mieszkańców Nowego Targu

W innym przypadku kobieta zadzwoniła do mieszkańca Nowego Targu informując, że  została rozbita grupa przestępcza i posiada ona dużą ilość dowodów osobistych, w tym również dowód osobisty rozmówcy. Następnie oświadczyła,  że następnego dnia zgłosi się do mężczyzny dzielnicowy, aby wyjaśnić całą sytuację.  Wcześniej kobieta zadawała pytania o posiadane konta bankowe, a kiedy dowiedziała się, że takiego konta mężczyzna nie posiada  zakończyła rozmowę.

Przypominamy!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie informują o posiadanych oszczędnościach!

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również