Kamery live
prognoza pogody

Uwalniamy książki – Biblioteka na Jarmarku Podhalańskim

14 sierpnia 2017 22:19

Jarmark Podhalański zbliża się wielkimi krokami, a w jego organizację swoją cegiełkę dołożyła też Miejska Biblioteka Publiczna. W dniach od 18 do 20 sierpnia podczas Jarmarku Podhalańskiego na stoisku  biblioteki będzie można „uwolnić książki”. Uwalnianie książek czyli Bookcrossing to ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, biblioteka bez regałów i kart bibliotecznych. Na czym polega?

Uwalniamy książki – Biblioteka na Jarmarku Podhalańskim

Idea bookcrossingu narodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. ciesząc się coraz większą popularnością. O co chodzi w bookcrossingu – o to aby książka żyła, a nie stała martwa na półce.

Bookcrossing to zostawianie książek w miejscach publicznych – parkach, kawiarniach, pociągu itp. lub w miejscach specjalnie do tego celu przygotowanych – po to, aby każdy mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy maja ochotę uwolnić swoje książki. Przynieście je do nas, wymieńcie na inne, przeczytajcie i przekażcie dalej. Czekamy na was w dniach 18-20 sierpnia 2017 r. podczas trwania 17. Jarmarku Podhalańskiego, na Placu Słowackiego w godz. 14:00 – 16:00.

NT24TV 14.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również