Kamery live
prognoza pogody

Urząd zorganizuje spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy biblioteki – w późniejszym terminie i z udziałem radnych

4 maja 2022 11:09

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha nie weźmie udziału w spotkaniu organizowanym dziś przez stowarzyszenie “Nowy Targ dla Mieszkańców” w Spółdzielczym Domu Kultury. W tym samym czasie ma zaplanowane wcześniej spotkanie w Krakowie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie strategicznej inwestycji drogowej. Jednocześnie informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie opinii publicznej tematem budowy nowej biblioteki, spotkanie takie zostanie zorganizowane w późniejszym terminie w Sali Obrad Urzędu Miasta – z udziałem mieszkańców, radnych Rady Miasta oraz zaproszonych przedstawicieli zainteresowanych stowarzyszeń. 

Urząd zorganizuje spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy biblioteki - w późniejszym terminie i z udziałem radnych

-W odpowiedzi na przesłane zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami, które ma się odbyć 4 maja br. o godz. 17 w Spółdzielczym Domu Kultury przy al. Kopernika w Nowym Targu uprzejmie informuję, że niestety ale ani ja, ani żaden z kompetentnych urzędników Urzędu Miasta nie będzie mógł wziąć w nim udziału. W tym samym dniu mamy spotkanie w Krakowie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ważnych sprawach dotyczących realizacji strategicznej inwestycji drogowej w Nowym Targu o znacznym oddziaływaniu – informuje burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha w odpowiedzi na list otwarty, jaki stowarzyszenie przesłało do mediów. 

Burmistrz zapowiada także, że planuje organizację spotkania dotyczącego budowy biblioteki – nie tylko z udziałem mieszkańców, ale też Rady Miasta oraz zainteresowanych stowarzyszeń. Spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie w Urzędzie Miasta. 

-Uważam, że organizowanie teraz spotkania z mieszkańcami dotyczące tak ważnej kwestii jak lokalizacja nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu przy al. Kopernika jest przedwczesne. Z uwagi na duże zainteresowanie opinii publicznej tym tematem, spotkanie takie zostanie zorganizowane w późniejszym terminie w Sali Obrad Urzędu Miasta z udziałem Radnych Rady Miasta, zaproszonych przedstawicieli zainteresowanych stowarzyszeń oraz mieszkańców – informuje burmistrz Grzegorz Watycha. 

„Skwer nie jest w całości własnością miasta”

W odpowiedzi na pismo stowarzyszenia, nie brakuje odniesienia się do terminu zorganizowanej w kwietniu dyskusji publicznej nad zmianami planu zagospodarowania przestrzennego. 

-Zorganizowane przez Pana spotkanie w Urzędzie Miasta dotyczące zmian planu zagospodarowania przestrzennego w Wielkim Tygodniu, we wtorek o godzinie 12.00, uniemożliwiło w nim udział wielu zainteresowanych osób. Nasze zdziwienie budzi fakt wyznaczenia tak wczesnej pory spotkania, mając w pamięci inne spotkania w podobnych sprawach, które odbywały się dotychczas w godzinach popołudniowych – napisał Jan Sięka, autor listu otwartego. Niezupełnie jest to zgodne z prawdą – dyskusje dotyczące projektów dokumentów planistycznych od lat odbywają się bowiem o tej samej porze. 

-Dyskusja ta dotyczyła projektu zmiany planu miejscowego i nie była dysputą nad planami budowy nowej siedziby biblioteki miejskiej, jak to było przedstawiane przez m.in. Wasze Stowarzyszenie w mediach – podkreśla burmistrz Nowego Targu w odpowiedzi na list otwarty – Spotkanie które odbyło się 12 kwietnia o godz. 12:00, o którym wspomina się w zaproszeniu, było dyskusją publiczną nad projektem zmiany planu miejscowego NOWY TARG 34 Spółdzielnie mieszkaniowe wynikającą z procedury sporządzania zmiany planu miejscowego. Od lat wszystkie dyskusje publiczne dot. projektów dokumentów planistycznych odbywają się o tej samej porze i termin ten dotychczas nie był kontestowany. Mieszkańcy mogą zapoznawać się z wyłożonymi dokumentami planistycznym przez cały okres ich wyłożenia do wglądu publicznego w Urzędzie Miasta bądź poprzez stronę internetową Urzędu Miasta, gdzie one są umieszczone.

 

os 04.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również