Kamery live
prognoza pogody

Urząd Miasta zamknięty

13 marca 2020 10:56

Nowotarski magistrat od dziś do co najmniej 25 marca pozostaje zamknięty dla mieszkańców. Nowotarżanie swoje sprawy z urzędnikami mogą załatwić m.in. telefonicznie. Na podobną decyzję zdecydowały się już urzędy miasta w Zakopanem i Rabce-Zdroju. 

Urząd Miasta zamknięty

W związku z rosnącym ryzykiem zakażeń koronawirusem oraz wciąż nowo pojawiającymi się przypadkami osób zarażonych w naszym kraju, jak również mając na uwadze procedury zachowawcze wprowadzone przez Polski Rząd (decyzja o zamknięciu placówek oświatowych, odwoływanie imprez masowych, itd.) w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, informuje się, że w dniach  od 13 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. Urząd Miasta Nowy Targ nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi klientów.

Od dnia 13 marca 2020 r. (tj. piątek) załatwiane osobiście będą tylko sprawy pilne. W celu załatwienia najpilniejszych spraw należy skontaktować się telefonicznie pod nr tel. (18) 26 11 200. Podania oraz wnioski przyjmowane będą na portierni (wejście od ul. Krzywej), gdzie będzie można również odebrać awizowane przesyłki.

Urząd Stanu Cywilnego prowadził będzie tylko rejestrację urodzeń i zgonów,  tel. kontaktowy (18) 26 11 223.

Wszystkie inne sprawy załatwiać należy za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym). Przypominamy, że wszelkie druki i wnioski dostępne są pod linkiem http://www.nowytarg.pl/jb_jzs.php. Wykaz wszystkich numerów telefonicznych znaleźć można tutaj.

Przypominamy także, że wpłat z tytułu podatków, odpadów należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu podane na stronie www.

Apelujemy również, by zachować zdrowy rozsądek oraz podstawowe zasady ostrożności. Pamiętajmy, by dzieci i osoby starsze pozostały w domach, a każdy mieszkaniec pamiętał o unikaniu miejsc, gdzie znajdują się największe skupiska ludzi.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

/źródło: UM Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 13.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również