Kamery live
prognoza pogody

Urząd Miasta z nowym skarbnikiem

14 marca 2022 14:27

Podczas dzisiejszej Sesji radni podejmą uchwałę w sprawie odwołania i powołania nowego Skarbnika Miasta Nowy Targ. Jedyną kandydaturę w konkursie na to stanowisko zgłosiła Ewa Bobek, dotychczasowa dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty i Usług Wspólnych w Nowym Targu. Zmiany personalne związane są z rezygnacją z tej funkcji Łukasza Dłubacza. 

Urząd Miasta z nowym skarbnikiem

Ewa Bobek posiada wieloletnie doświadczenie jako księgowa, główna księgowa oraz dyrektor jednostek sektora finansów publicznych. Od 27 lipca 2017 roku pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Centrum Usług Wspólnych (po zeszłorocznej reorganizacji – Miejskiego Centrum Oświaty i Usług Wspólnych), wcześniej pracowała m.in. w jednostkach organizacyjnych powiatu i jednej z ościennych gmin. 

Zarówno powołanie, jak i odwołanie skarbnika, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, leży w wyłącznej kompetencji Rady Miasta Nowy Targ i dokonywane jest na wniosek burmistrza. 

Ewa Bobek obejmie funkcję skarbnika z dniem 1 kwietnia br. Do tego czasu obowiązki te będzie pełnił dotychczasowy skarbnik Łukasz Dłubacz. 

 

Skarbnik miasta rezygnuje ze stanowiska. W magistracie zostanie do końca marca

os 14.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również