Kamery live
prognoza pogody

Banderią przez Miasto. Konie, kobiety i fasiąg ( z galerią)

8 marca 2024 18:39

NOWY TARG. Ten efektowny przejazd – inicjowany przez organizatora wielu hippicznych imprez – dra Macieja Baraniaka – miał się odbyć w Zakopanem, ale ostatecznie ubarwił Dzień Kobiet w Mieście. Ok. 20 amazonek ruszyło banderią sprzed Hali Lodowej, by ul. Kolejową wjechać na rynek i zakończyć paradę na os. Bereki.

Banderią przez Miasto. Konie, kobiety i fasiąg ( z galerią)

Góralskie odzienie rwało oczy – równie jak uroda amazonek dosiadających koni. Słowem – piękno i gracja. Kilka z nich było w strojach sportowych. Te, które nie na koniach, jechały też paradnie – w fasiągu.  Wszystko odbyło się oczywiście pod eskortą policji, a tego dnia nawet panie funkcjonariuszki miały w rękach tulipany.

Swoich czterokopytnych towarzyszy dosiadały panie trenujące w podhalańskich stadninach i odnoszące sukcesy w zawodach hippicznych. To, że widać je przy różnych świętach – staje się jedną z najsympatyczniejszych miejscowych tradycji. A jednocześnie krzewi miłość do koni, którą Podhalanie mają we krwi.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

redakcja 08.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również