PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Uroczystość ustanowienia Sanktuarium przeniesiona na wiosnę

18 października 2020 10:08

Wielka uroczystość mająca się odbyć 25 października w Parafii św. Jana Pawła II ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną na Podhalu została przeniesiona. Podniesienie nowotarskiego kościoła do rangi Sanktuarium odbędzie się we wiosnę 2021 roku.

Uroczystość ustanowienia Sanktuarium przeniesiona na wiosnę

To wielka uroczystość, która da Stolicy Podhala pierwsze Sanktuarium na terenie miasta. Teraz parafia za pośrednictwem własnej strony internetowej poinformowała o przeniesieniu tego święta na inny termin. Początkowy termin 25 październik został przesunięty na przyszły rok.

 – W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem na terenie Małopolski, a równocześnie dużym zainteresowaniem wiernych, również z zagranicy, ogłoszeniem sanktuarium diecezjalnym kościoła św. Jana Pawła II oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zwróciłem się do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o zmianę terminu uroczystości 25 października br. Została ona przeniesiona na okres wiosenny przyszłego roku – czytamy na stronie Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Kiedy dokładnie miałaby się odbyć uroczystość – tego jak narazie nie wiadomo. Wszystko zależeć będzie od rozwoju pandemii na Podhalu oraz obowiązujących obostrzeń na terenie Polski.

Ponadto Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Targu wprowadza kolejne msze święte w niedziele. Odbywać się będą one o godzinie 8:45 i 16:00.

Kościół Jana Pawła II w Nowym Targu stanie się Sanktuarium!

Piotr Starmach 18.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również