nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Uroczyste Obchody 40. Rocznicy Wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Dziekan Dekanatu Nowotarskiego Ks. Prałat Stanisław Strojek mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody jubileuszu 40. Rocznicy Wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Stolicy Podhala. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca 2019 roku na nowotarskim rynku. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie msza św. o godzinie 10:00, koncelebrowana pod przewodnictwem. Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego. Zaplanowano też szereg ciekawych występów artystycznych. 

Po uroczystej mszy św. zaplanowano występy artystyczne dedykowane specjalnie tej podniosłej rocznicy. Na scenie pojawią się zespoły regionalne Mali Śwarni oraz Hyrni, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Studio Piosenki Septyma, natomiast o godzinie 16:30 odbędzie się koncert Małej Armii Janosika – góralskiego zespołu z Raby Wyżnej, liczącego ponad 140 osób, złożonego głównie z dzieci i młodzieży.

Koncerty w ramach jubileuszu 40. Rocznicy Wizyty Jana Pawła II w Nowym Targi

O godzinie 18:00 w sali papieskiej nowotarskiego ratusza odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, po którym nastąpi ciąg dalszy artystycznych występów na scenie. O godzinie 18:30 rozpocznie się monumentalny, przygotowywany od wielu tygodni koncert Kantata dla Papieża „Samotni jak gwiazdy” – dzieło na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów, które w Nowym Targu wykonane zostanie z udziałem kompozytora, Edwarda Zawilińskiego, autora tekstu Adama Ziemianina, dwóch nowotarskich chórów (Gorce i Echo Gorczańskie), solistów i kameralnej orkiestry symfonicznej „Soave”.

Zwieńczeniem wyjątkowych obchodów w tym dniu będzie projekcja pamiętnej Homilii, wygłoszonej przez Jana Pawła II 8 czerwca 1979 roku podczas mszy św. na nowotarskim lotnisku.

W kulminacyjnym dniu tych wyjątkowych obchodów, komunikacja MZK będzie całkowicie darmowa. Będzie też funkcjonowała wg rozkładu jazdy z dnia roboczego.

Obchody Jubileuszu – informacja o miejscach parkingowych

Przez cały czerwiec, Muzeum Podhalańskie będzie nieodpłatnie udostępniało zwiedzającym salę papieską, wystawę plenerową, zaplanowano też projekcje filmów dokumentalnych o Janie Pawle II i cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Planowana jest wystawa filatelistyczna poświęcona Papieżowi-Polakowi oraz ekspozycja wyjątkowych pamiątek, dostarczanych do muzeum przez mieszkanców. Na piątek, 14 czerwca 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu zaplanowano promocję albumu „Nowotarski krajobraz z Janem Pawłem II” z tekstem Ludmiły Figiel i wyborem fotografii nadesłanych przez mieszkańców w ramach konkursu zorganizowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ

 

 

 

3 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(62) [2]=> int(68) }