Kamery live
prognoza pogody

Uroczysta inauguracja Podhalańskiej Kolei Regionalnej – już jutro!

20 kwietnia 2018 13:50
Wyciszenie Włącz dźwięk

Podhalańska Kolej Regionalna – na razie między Nowym Targiem a Zakopanem – zacznie funkcjonować 27. kwietnia. Już jutro czeka nas jednak uroczyste i pełne atrakcji powitanie pociągu, który już wkrótce regularnie, wahadłowo będzie kursował na tym odcinku.

Uroczystości rozpoczną się w okolicach Ratusza o godz. 10,00, po czym po części oficjalnej z udziałem marszałka, będzie można bezpłatnie najpierw podstawionymi autobusami MZK a następnie pociągiem dojechać do Zakopanego. Bezpłatny będzie również powrót koleją ze stolicy Tatr do Nowego Targu.

W oczekiwaniu na część oficjalną, dla dzieci przewidziana jest na płycie Rynku w Nowym Targu niespodzianka. Nie braknie muzycznych atrakcji, które będą umilać zarówno część oficjalną na Rynku, jak i tę przewidzianą na dworcu kolejowym (New Market Jazz Band, wokalistki “Septymy”). Miasto Zakopane ze swej strony deklaruje dla uczestników imprezy bezpłatną niespodziankę w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Z przejazdu pociągiem będzie mogło skorzystać  jednorazowo maksymalnie 250 osób (100 miejsc siedzących + 150 stojących w składzie) w miarę dostępnych miejsc. Bezpłatny przejazd dotyczy wyłącznie trzech kursów pociągów w niżej wymienionych godzinach na odcinku Nowy Targ – Zakopane i Zakopane – Nowy Targ, specjalnie oznakowanych autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji na terenie Miasta Nowy Targ oraz podstawionych na dworcu PKP w Zakopanem busów dowożących pasażerów do siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Po przyjeździe pierwszego pociągu do Zakopanego, planowane są wystąpienia samorządowców. Podróż powrotna, zaplanowana na godzinę 12.15, przewiduje 15-minutowe postoje na stacjach Poronin, Biały Dunajec i Szaflary, z zaplanowanymi wydarzeniami lokalnymi. 

Rozkład jazdy pociągów w dniu 21.04.2018:

Nowy Targ- odjazdy: 11:00, 14:30, 17:09

powrót z Zakopanego: 12:15, 16:00, 18:00

os 20.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również