Kamery live
prognoza pogody

Uroczysta gala dla krwiodawców

14 listopada 2023 09:03

24 listopada 2023 r. z okazji 10-lecia działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi „KROPLA” w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się Koncert Galowy. Podczas wydarzenia zostaną wręczone odznaczenia i wyróżnienia dla honorowych krwiodawców z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego oraz osób, które od lat wspierają honorowe krwiodawstwo. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

Uroczysta gala dla krwiodawców

Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod batutą Naczelnika Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej ppłk SG Leszka Mieczkowskiego z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.

Honorowy Patronat Gali objął Burmistrz Nowego Targu, Starosta Nowotarski oraz Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Wejście na koncert jest bezpłatny.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań. W trakcie obchodów organizowane są spotkania i oficjalne uroczystości, na których najbardziej Zasłużonym Honorowym Krwiodawcom wręczane są odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadane przez Ministra Zdrowia oraz wiele innych symbolicznych podziękowań. Polski Czerwony Krzyż na mocy ustawy o publicznej służbie krwi nadaje tytuł i odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Zadanie to PCK realizuje na rzecz wszystkich Honorowych Dawców Krwi w sposób ciągły. Blisko 18 tysięcy krwiodawców rocznie otrzymuje ten zaszczytny tytuł i odznakę.

Mat. prasowy

ag 14.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również