Kamery live
prognoza pogody

Uraz podczas grzybobrania

9 sierpnia 2021 14:12

Wśród niedzielnych akcji podjętych przez Grupę Podhalańską GOPR znalazło się m.in. udzielenie pomocy kobiecie, która doznała urazu nogi podczas grzybobrania w Beskidzie Wyspowym. 

Uraz podczas grzybobrania
“Około godziny 11 do stacji centralnej w Rabce zadzwonił mężczyzna, że w rejonie starego szlaku zielonego na Luboń Wielki z Zarytego podczas zbierania grzybów jego żona przechodząc przez głęboki jar z potokiem doznała poważnego urazu kończyny dolnej.
Po 20 minutach na miejsce docierają ratownicy pełniący dyżur w Rabce. Po zabezpieczeniu kończyny i wykonaniu niezbędnych czynności medycznych poszkodowana w noszach Kong zostaje wyniesiona do samochodu GOPR, a następnie przewieziona do szpitala w Rabce-Zdrój. Akcja zakończyła się o godzinie 13″ – relacjonują GOPR-owcy na swoim profilu Facebookowym. 
Jest też informacja na temat akcji podjętych w późniejszych godzinach, tego samego dnia (niedziela, 8 sierpnia 2021):
“Po godzinie 13 ratownicy z Turbacza udzielają pomocy rowerzystce która w wyniku wywrotki doznała bolesnej kontuzji stawu kolanowego. Zostaje ona zabezpieczona medycznie, a następnie ewakuowana na SOR w szpitalu w Nowym Targu.
Dodatkowo przed godz. 17 udzielano pomocy w Bike Park Kasina dziecku z urazem kończyny dolnej.”
 
źródło, zdjęcie: Grupa Podhalańska GOPR, Facebook
os 09.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również