Kamery live
prognoza pogody

Uprowadzili i pobili 17 latka

20 września 2017 13:18

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce dokonali zatrzymania 3 mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy uprowadzili i pobili 17 latka.

Uprowadzili i pobili 17 latka

Do zdarzenia doszło w dniu 15 września 2017 roku przed godziną 6 rano trzech mężczyzn w wieku 27, 17 i 16 lat mieszkańcy powiatu nowotarskiego, wywieźli do lasu na terenie Słowacji 17 letniego mieszkańca również powiatu nowotarskiego, a następnie pobili go, po czym skradli mu telefon komórkowy marki Samsung Galaxy S8. Ponadto sprawcy grożąc obcięciem palców dłoni 17 latkowi zażądali podania hasła do portalu społecznościowego. Po wszystkim poszkodowanego porzucili w lesie na terenie Słowacji. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawców zdarzenia. Nieletniego po wykonaniu czynności zwolniono, natomiast pozostałych osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Skradziony telefon odzyskano.

Na wniosek prokuratury w dniu 20 września 2017 roku Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec dwójki z nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, natomiast wobec nieletniego decyzje podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 3.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 20.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również