Kamery live
prognoza pogody

Unihokeistki z ZSE – z mistrzowskim tytułem festiwalu “Puchar Bałtyku” w Elblągu

9 czerwca 2022 18:11

W dniach od 3 do 5 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID 19 odbył się w Elblągu XXVII Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o ,,Puchar Bałtyku”. W Licealiadzie Młodzieży Szkolnej brały udział unihokeistki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

Unihokeistki z ZSE - z mistrzowskim tytułem festiwalu

Do zawodów przystąpiły cztery zespoły: ZSE Nowy Targ, ZS Łęczyca, ZSP Nr 1 Jarocin oraz I LO z Gorzowa Wielkopolskiego. Grano systemem ,,każdy z każdym”, dwie połowy po 12 minut.

W trzech meczach reprezentantki ZSE zdobyły komplet punktów, pokonując kolejno ZS Łęczyca 3:0, ZSP Jarocin 6:0 oraz I LO z Gorzowa Wielkopolskiego 3:1, co zaowocowało zdobyciem Mistrzostwa Polski.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Amelię Maciaszek, natomiast najlepszym strzelcem turnieju została Patrycja Ropiak.

Bramki dla ZSE: Patrycja Ropiak 6, Katarzyna Fit 5, Natalia Antolec 1.

Skład ZSE – Amelia Maciaszek – kapitan drużyny, Oliwia Maciaszek, Patrycja Ropiak, Natalia Antolec, Katarzyna Fit, Patrycja Knapczyk, Karolina Pierwoła, Magdalena Mroszczak, Martyna Gal, Monika Kotas. Trener: Tadeusz Kalata. Kierownik drużyny: Katarzyna Kubasiak.

“Cieszę się, ze mogłam skończyć szkołę ze złotem na szyi – taki był plan!”

Należy nadmienić, że jest trzeci z kolei tytuł mistrzowski dla drużyny z Ekonomika po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

-Zawodniczki do turnieju były bardzo dobrze przygotowane pod względem fizycznym, motorycznym i taktycznym – mówi trener drużyny Tadeusz Kalata – Pokazały wolę walki, góralski charakter oraz dążenie do zwycięstwa w każdym meczu. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który podczas zawodów spisał się znakomicie. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim dziewczętom z poprzednich dwóch drużyn, które także zdobywały Mistrzostwo Polski i życzyć byłym i obecnym zawodniczkom dużo zdrowia, wytrwałości oraz sukcesów w życiu osobistym. Dzięki dziewczyny, jesteście wielkie! Bardzo dziękuję sponsorom, którzy pomogli nam w wyjeździe do Elblaga; Pani Dyrektor ZSE Marzenie Waksmundzkiej za aktywną pomoc w organizacji wyjazdu, panu Wiesławowi Wojasowi za stroje sportowe, Starostwu Powiatowemu za transport, Piekarni Kalata, Akademii Aktywności Ruchowej, firmie Cardim oraz Hurtowni Wód Piotr Pacyga.

Zrobiłyśmy z dziewczynami co do nas należało i wspólnymi siłami obroniłyśmy tytuł mistrzowski dla ZSE z czego jestem ogromnie dumna – mówi Amelia Maciaszek, kapitan drużyny – Przez cały turniej panowała super atmosfera, wspierałyśmy się wzajemnie oraz byłyśmy znakomicie motywowane przez naszego trenera Tadeusza Kalatę i doping z trybun pani Kasi Kubasiak – za co bardzo im dziękujemy. Bardzo cieszę się, ze mogłam skończyć szkołę ze złotem na szyi – taki był plan !

Zawody w Elblągu wiążą się z ogromnymi emocjami i pomimo, ze byłyśmy skupione na celu, nie zapomniałyśmy, że ma to być dla nas rozrywka i świetna zabawa. Cały wyjazd przypomniał mi, jak dobrze czuję się na boisku, wróciły piękne wspomnienia i łzy szczęścia po osiągniętym sukcesie – komentuje zawodniczka Patrycja Ropiak. 

mat. nadesłane/Szkoła

Złote Medale Mistrzostw Polski w Elblągu dla nowotarskich unihokeistów

os 09.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również