Kamery live
prognoza pogody

Unihokeiści Górali Mistrzem Polski!

15 maja 2016 12:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

W finałowym spotkaniu Górale pokonali po dogrywce 4:3 swoich lokalnych przeciwników, drużynę Szarotki. Autorem decydującego trafienia, w 9 minucie dodatkowego czasu gry,  był Piotr Kostela. 

Dopełniłem tylko formalności do świetnego podania Patryka Wronki. Cieszymy się bardzo, bo w trakcie meczu mieliśmy kilka kryzysowych momentów. Potrafiliśmy jednak wyjść z nich obronną ręką i zadać ten decydujący cios – podkreślił zdobywca decydującej bramki. 

Każdy z zawodników ma wkład w to mistrzostwo. W finale zagraliśmy wreszcie w optymalnym składzie i to dało efekt. Było jednak bardzo trudno. Szarotka była od nas wydaje mi się lepiej przygotowana do tego finału. Przed meczem szanse obu drużyn oceniłem 50 na 50. I mecz właśnie tak wyglądał. Oni mieli kilka kluczowych momentów, których nie wykorzystali. Nam się to udało. Cieszymy się – podkreślił grający trener Górali Bartosz Gotkiewicz, który został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu Salming Ekstraklasy. 

Nie zagraliśmy dobrego meczu. Ogólnie poziom finału nie zachwycił. Było dużo walki, ale i chaosu i nerwowości. Mieliśmy sporo okazji by  przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety nie wykorzystaliśmy ich. Teraz jest w nas wielki żal i smutek, bo ciężko pracowaliśmy i była duża wiara w zwycięstwo – przyznał mocno zmartwiony kapitan Szarotki, Lesław Ossowski. 

Górale Nowy Targ – Worwa Szarotka Nowy Targ 4:3 po dogrywce (2:1, 0:2, 1:0; 1:0)

Bramki: 0:1 Żuk (Barszczewski) 8, 1:1 Korczak (Turwoń) 10, 2:1 Pelczarski (Kostela) 13,  2:2 Hamrol 32,  2:3 Ryś – Gotkiewicz  38, 3:3 Turwoń (A. Tylka) 53, 4:3 Kostela (Wronka) 69. 

Górale: Pawlik – Kostela, Leja, Bisaga, Turwoń, Subik, Pelczarski, Smarduch, Korczak, Fryźlewicz, A. Tylka, Stypuła, Wronka, Tomasik, Gotkiewicz, Polaczek, Widurski, D. Garb, M. Tylka.

Worwa Szarotka: Jastrzębski  – Ossowski, Augustyn, Ligas, Chlebda, Barszczewski, Żuk, M. Garb, Ryś, Spyra, Zacher, Luberda, Frysztak, Ślusarek, Panek, Hamrol, Słowakiewicz, Jachymiak, Sikora.

Poniżej ZAPIS VIDEO z meczu finałowego i ceremonii wręczenia Pucharu. 

NT24TV 15.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również