Udany początek wiosny

14 marca 2016 10:30

Od wyjazdowego zwycięstwa 1:0 nad Hutnikiem Nowa Huta rundę wiosenną rozgrywek małopolsko - świętokrzyskiej 3 ligi zainaugurowali piłkarze NKP Podhale Nowy Targ.

Bohaterem spotkania okazał się Jarosław Potoniec. Wprowadzony na boisku w trakcie trwania drugiej połowy, 20 letni napastnik w 89 min zdobył jedynego gola w meczu, finalizując akcję Bartłomieja Pająka.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Udanie weszliśmy w rundę wiosenną w dodatku zwyciężając na bardzo ciężkim terenie. Śmiem twierdzić, że to było nasze najlepsze spotkanie z dotychczas rozegranych w 3 lidze. Muszę pochwalić zespół za zaangażowanie, wolę walki i realizację założeń taktycznych. Byliśmy zdyscyplinowani przez 90 minut. Walczyliśmy w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. To dało efekt w postacie bardzo cennej wygranej. Oczywiście nie można nie zauważyć tego, że mieliśmy w kilku przypadkach dużo szczęścia i obiektywnie mówiąc najsprawiedliwszy byłby w tym meczu remis, co jednak nie umniejsza wartości naszego sukcesu – cieszy się szkoleniowiec Podhala, Marek Żołądź.

Po tej wygranej Podhale awansowało na 4 miejsce w tabeli. A już w tę sobotę nasi piłkarze rozegrają pierwsze w rundzie rewanżowej spotkanie na własnym stadionie. Przeciwnikiem będzie drużyna Wolanii Wola Rzędzińska.