Udane zakończenie, udanego sezonu

5 czerwca 2016 09:34

Piłkarze NKP Podhala Nowy Targ w swoim ostatnim meczu tego sezonu w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi pokonali na swoim boisku Unię Tarnów 2:1 i ostatecznie w tabeli uplasowali się na miejscu 4.

– Cieszę się, że udało się nam mocnym akcentem zakończyć sezon, podtrzymując miano niepokonanego wiosną zespołu na swoim boisku. Wiadomo Unia była bardzo zdeterminowana i zwłaszcza i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Liczy się jednak wynik, a ten korzystny jest dla nas – powiedział po spotkaniu trener Podhala, Marek Żołądź.

W meczu z  tarnowianami Podhale objęło prowadzenie w 20 min, po akcji i pięknym strzale Rafała Komorka. Dwie minuty później goście wyrównali trafieniem Artura Białego. Losy meczu rozstrzygnęły się w 72 min. Wygraną nowotarżanom dał pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Peter Drobnak.

Byliśmy mocno zmotywowani by ligę zakończyć zwycięstwem, zwłaszcza że graliśmy przed swoją publicznością. Udało się. Choć łatwo nie było. Szczególnie w drugiej połowie Unia zepchnęła nas do defensywy. Dopisało nam szczęście, ale jak to się mówi, ono sprzyja lepszym. Kończymy sezon na wysokim czwartym miejscu. Jak na beniaminka to super wynik, choć wiadomo mały niedosyt pozostał bo tą nienajlepsza końcówką, zaprzepaściliśmy szansę na „pudło” – podsumował kapitan Podhala, Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Komorek 20, 1:1 Biały 22, 2:1 Drobnak 72.

Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Gąsiorek, Bobak – Komorek (62 Drobnak), Lizak, Świerzbiński, Luberda (88 Czubin) – Gadzina (90 Mroszczak), Pająk (90 Jandura).

Unia: Dybowski – Jamróg (66 Węgrzyn), Bartkowski, Pawlak, Wójcik – Tyl (86 Kazik), Hebda (72 Iwanek), Wrzosek – Adamski (53 Zakrzykraj), Biały.

Sędziował Michał Fudala z Tarnowa. Żółte kartki: Pająk – Witek, Wrzosek, Hebda.