Udana inauguracja trzecioligowego sezonu w Nowym Targu

8 sierpnia 2020 22:41

Piłkarze Podhala Nowy Targ w swoim drugim spotkaniu – a pierwszym w roli gospodarza – w rozgrywkach 3 ligi grupy IV sezonu 2020/2021 odnieśli drugie zwycięstwo. Nowotarżanie pokonali 2:0 Avie Świdnik.

W pierwszej połowie to goście sprawiali lepsze wrażenie. Nie potrafili jedna tego przełożyć na gole. A mieli ku temu dwie wyśmienite okazje. W 9 min po prostopadłym podaniu Dominika Malugi, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Podhala znalazł się Wojciech Białek, ale fatalnie przestrzeli. Z kolei w 33 min po rzucie rożnym i główce jednego z graczy ze Świdnika, piłka odbiła się od murawy i minimalnie przeleciała nad bramką Podhala.

Po przerwie obrazy gry się zmienił. Avia mocno spuściła z tonu, z czego skorzystali gospodarze, którzy w odstępie 7 minut zdobyli dwa gole. Oba z rzutów karnych, które bezbłędnie wykorzystał Dawid Dynarek. W obu przypadkach zawodnicy Avii zagrywali piłkę ręką we własnym polu karnym.

Podhale miało jeszcze jedną znakomitą sytuację bramkową. W 71 min Błażej Skórski uderzył z najbliższej odległości, ale w sobie tylko wiadomy sposób Andrzej Sobieszczyk zdążył z interwencją.

Gratuluję zwycięstwa zespołowi. Nie było wcale łatwo. W naszej sytuacji kadrowej najważniejszy jest plan na mecz i tutaj dziękuję trenerowi Pawłowi Kuckowi i trenerowi Mateuszowi Wójcikowi, za to że kolejny już raz przeciwnik niczym nas nie zaskoczył. Pierwsza połowa daleka od tego czego oczekiwaliśmy. Zmiany personalne i gra bez nominalnego napastnika, wpływają na naszą płynność gry w fazie budowania i to nie będzie od razu funkcjonować. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Dużo wnieśli zmiennicy: Damian Lepiarz, Michał Dudek, Grzesiek Misiura i Grzegorz Janiczak. Tego w takich momentach oczekujemy. Wiedzieliśmy, że przeciwnik za racji tego że gra od początku wysokim pressingiem, ma problemy około 60 minuty i to były momenty które dobrze wykorzystaliśmy. Teraz najważniejsza regeneracja. Czeka nas intensywny mikrocykl wymagający mądrej pracy – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek

NKP Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Dynarek 55 z karnego, 2:0 Dynarek 62 z karnego.
Podhale: Styrczula – Smoleń, Lewiński, Wajsak (59 Dudek), Tonia – Potoniec (72 Misiura), Dynarek, Mianowany, Molis, Mizia (59 Lepiarz) – Skórski (82 Janiczak).
Avia: Sobieszczyk – Kursa ŻK (82 Drozd), Dobrzyński ŻK, Wójcik (89 Szpak), K. Mroczek (68 Kuliga) – B. Mroczek (46 Ceglarz), Białek, Maluga (68 Oziemczuk), Niewęgłowski, Uliczny – Mykytyn ŻK..
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice)