Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie z Nowego Targu w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

12 marca 2020 15:04

Rekordowa liczba blisko 2900 uczestników rywalizowała w eliminacjach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Właśnie w tej kategorii awans do finału wywalczyli uczniowie z Nowego Targu! Najwyżej notowani reprezentanci nowotarskiego Zespołu Szkół Technicznych i Placówek zajęli w niej wysokie 5. miejsce. 

Uczniowie z Nowego Targu w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Awans wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę, ambasadora konkursu. Zwycięzców największego w Polsce konkursu dla branży motoryzacyjnej poznamy na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show 2020. Reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych i Placówek zajęli kolejno piąte (Dawid Chlebek i Jan Gorycki), dwudzieste trzecie (Dawid Chlebek i Jan Gorycki) i dwudzieste piąte miejsce (Wojciech Smętek, Kornel Madejski) w kategorii Młody Mechanik.

Eliminacje IX Mistrzostw Mechaników miały formę testu internetowego, w którym uczestnicy odpowiadali na 30 pytań zamkniętych. Podczas tegorocznych eliminacji Młodzi Mechanicy odpowiadali na pytania dotyczące różnych podzespołów pojazdu. Na przykład, jaki rodzaj pompy zasila układy paliwowe wyposażone w pompowtryskiwacze, jakie procedury należy wykonać po wymianie zespołu sprzęgła w skrzyni DSG 02E lub jaki olej silnikowy najwolniej dotrze do najdalej położonych punktów smarowania w ujemnej temperaturze?

Niektóre z pytań wymagały zainteresowania nowymi trendami w motoryzacji – nie każdy wie, jaki rodzaj silnika posiada samochód zasilany wodorem. Awans do finału w kategorii Młody Mechanik otrzymały zespoły, które zdobyły co najmniej 24 z 30 punktów.

Kolejne kilkaset osób walczyło o udział w finałach dwóch innych kategorii – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych i Mechanik Zawodowy. 

Pełna lista finalistów dostępna na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl

mat.nadesłane

 

os 12.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również