Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mistrzami Małopolski w Unihokeju

30 listopada 2019 16:25

W rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego nowotarscy uczniowie pokonali konkurentów z Lubomierza, Bolechowic, Nowego Sącza oraz Zagórza, a następnie sięgnęli po tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w Unihokeju. Teraz przed reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 4 kolejne wyzwanie – finałowy turniej Mistrzostw Polski w Elblągu.

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu została Mistrzem Województwa Małopolskiego w Unihokeju. W dniu 22.11.2019 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Tym razem zawody odbywały się w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców w unihokeju.

Nasza młodzież spisała się rewelacyjnie, nie zaznając goryczy porażki, została Mistrzem Województwa Małopolskiego! W pokonanym polu zostały szkoły z Lubomierza, Bolechowic, Nowego Sącza oraz Zagórza. Tym samym SP4 uzyskała prawo do startu w finałowym turnieju Mistrzostw Polski, które najprawdopodobniej zostaną rozegrane w maju, w Elblągu.

Oczywiście już samo dotarcie poprzez eliminacje do finałów wojewódzkich można odbierać w kategoriach dużego sukcesu, a awans na Mistrzostwa Polski to swego rodzaju spełnienie marzeń naszych młodych sportowców.

Szkołę, pod kierownictwem mgr Karola Majewskiego reprezentowali uczniowie klas VIII a i VIII b w składzie: Patryk Garb (kapitan), Jakub Sawera, Mateusz Stołowski, Michał Bryniarski, Hubert Pasiut, Kamil Maślanka, Mateusz Czubernat, Daniel Leśniak, Przemysław Święchowicz oraz Przemysław Bełtowski.

/źródło: UM Nowy Targ, SP nr 4/