Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie klasy mundurowej ćwiczyli musztrę pod okiem policjanta

17 grudnia 2017 07:58

W dniu 15 grudnia 2017 roku w godzinach porannych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczniowie klas mundurowych nowotarskiego liceum ćwiczyli musztrę pod okiem policyjnego instruktora st. sierż. Dominika Zachwiei.

Uczniowie klasy mundurowej ćwiczyli musztrę pod okiem policjanta

Zajęcia są prowadzone w ramach porozumienia podpisanego pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu a Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu. W ramach podpisanego porozumienia uczniowie klas policyjnych mają możliwość przyjrzenia się służbie w Policji.

W klasach tych młodzież uczy się między innymi podstaw prawa karnego, profilaktyki i prewencji kryminalnej. Zapoznana zostaje również z Ustawą o Policji, jak również poznaje podstawy samoobrony, kryminalistyki oraz uczy się strzelać. Przedmiotami wiodącymi są przysposobienie obronne, język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia i wychowanie fizyczne.

NT24TV 17.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również