Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie II LO o lokalnych bohaterach

26 marca 2017 21:44

W minioną sobotę, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie odbyły się warsztaty historyczne realizowane w ramach projektu edukacyjnego "Stanisława i Józef Papieżowie - lokalni bohaterowie". Projekt ten realizowany jest przez uczniów II LO w Nowym Targu, pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Wyrobek. 

Uczniowie II LO o lokalnych bohaterach

Projekt jest częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia pt. “Sejm Dzieci i Młodzieży”, zainicjowanego przez Kancelarię Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Instytutem Pamięci Narodowej. 

Pierwsza część spotkania w Waksmundzie obejmowała zajęcia literacko-plastyczne, pod hasłem: “Państwo Stanisława i Józef Papieżowie we wspomnieniach mieszkańców Waksmundu”. Dwójka uczniów – Marcelina Januszek oraz pochodzący z Waksmundu Hubert Małysiak, odczytali wywiady przeprowadzone wcześniej z mieszkańcami wsi, na temat państwa Papieżów, wieloletnich nauczycieli, niezwykle zasłużonych dla lokalnej społeczności. Okres ich najbardziej intensywnej działalności przypada na lata 1940-1970.

Kolejne godziny przeznaczone były na interaktywną grę o życiu szkolnym w czasach powojennych, kiedy kierownikiem szkoły był Józef Papież oraz prezentację strony internetowej projektu. 

Relacja z wykonania zadania zaprezentowana zostanie podczas tegorocznego XXIII posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, które będzie miało miejsce 1 czerwca br. na Wiejskiej w Warszawie. 

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch. 

Materiał telewizyjny z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym” 5 kwietnia 2017. Zapraszamy już dziś!

NT24TV 26.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również