Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie II LO laureatami konkursu Parlamentu Europejskiego

28 maja 2017 09:47

Uczniowie klasy humanistycznej w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu wygrali w konkursie Parlamentu Europejskiego. Nagrodą jest udział w obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wraz z delegacjami młodzieży z pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej. Wyjazd jest finansowany z budżetu UE.

Uczniowie II LO laureatami konkursu Parlamentu Europejskiego

W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali szczegółowy test wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz historii państw członkowskich. Drugi etap polegał na nakręceniu filmu na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatora konkursu tematów. Film pt. „W jaki sposób UE zmienia nasze życie” został najwyżej oceniony w kategorii „Nie tylko drogi i dotacje.” Opowiada o tym w jaki sposób korzystanie z funduszy unijnych wpływa na życie uczniów, studentów, nauczycieli, rolników, osób niepełnosprawnych.

Cieszymy się bardzo z naszego zwycięstwa. Nagroda i jednocześnie zadanie jakie mamy do wykonania niesłychanie nas inspiruje do działania – podsumowują z radością uczniowie z II LO.

źródło: szkoła

NT24TV 28.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również