Kamery live
prognoza pogody

Uczennice Goszczyńskiego Finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

15 kwietnia 2019 00:03

Paulina Pierwoła oraz Małgorzata Orawiec z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, zostały finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Ten sukces już w pierwszej klasie LO zapewnił im wynik 100% na maturze z języka polskiego!

Uczennice Goszczyńskiego Finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W dniach od 03.04.2019 r. do 06.04.2019 r. dziewczyny walczyły o tytuł finalisty w Konstancinie i Warszawie. W zmaganiach tych wzięło udział 180 osób z Polski i zagranicy. Zadaniem Olimpijczyków było napisanie w ciągu pięciu godzin pracy na jeden z tematów zaproponowanych przez Komitet Główny OLiJP. Warunkiem zdobycia tytułu finalisty jest uzyskanie co najmniej 10 punktów z pracy pisanej w III etapie OLiJP. Dziewczyny warunek ten spełniły, a Paulina Pierwoła przeszła do części ustnej i walczyła, jako jedna z 3 osób z Małopolski, o tytuł laureata OLiJP.

Warto jednakże pamiętać, że OLiJP daje jej uczestnikom możliwość poznania historii Konstancina, zwiedzenia Warszawy, ale przede wszystkim spotkania z wybitnymi postaciami świata nauki i literatury. W tym roku Olimpijczycy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Wiesławem Myśliwskim.

Uczennice w zmaganiach finałowych wspierali mgr Maria Ciężobka (Małgorzata Orawiec) i mgr Grzegorz Klag (Paulina Pierwoła).

mat. nadesłane

os 15.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również