Kamery live
prognoza pogody

Uciekając przed policją, uderzył w ogrodzenie i słup

25 kwietnia 2022 15:46

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy kierujący volkswagenem, uciekając przed policjantami uderzył w ogrodzenie posesji i słup. 26-latek został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Uciekając przed policją, uderzył w ogrodzenie i słup

W niedzielę około godziny 23 w Jabłonce, policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli podczas patrolu bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Kierujący volkswagenem, wyjeżdżając z ulicy Długiej na ulicę Sobieskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi, którego kierowca, w celu uniknięcia zderzenia zjechał na przeciwległy pas jezdni.

-Funkcjonariusze, widząc zachowanie kierowcy volkswagena dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia przyspieszył i wjechał na pobliski plac targowy. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem, który kontynuując ucieczkę w pewnym momencie na ulicy Leśnej, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji i słup. W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Nikomu nic poważnego się nie stało – podaje szczegóły wypadku asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu. 

Za kierownicą volkswagena siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. 

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi zatrzymanemu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 25.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również