Kamery live
prognoza pogody

Ucieczki nieletnich z domów coraz częstszym problemem w Nowym Targu

30 marca 2024 11:30

Tylko w przeciągu jednego tygodnia do nowotarskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących ucieczek nastolatków z domu. W każdym przypadku wywołały one natychmiastowe działania funkcjonariuszy i zgłoszenia te miały pozytywne zakończenia. Wszystkie osoby zostały odnalezione i przekazane rodzicom albo pod opiekę specjalistów lub samowolnie wróciły do domu.

Ucieczki nieletnich z domów coraz częstszym problemem w Nowym Targu

Przyczyny ucieczek nastolatków z domu, które w przeciągu ostatniego tygodnia wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu były różne. Najczęściej po kłótni z rodzicami, w przypływie złości uciekali z domu lub nie chcieli do niego wracać. Wpływ na taką decyzję miały również nienajlepsze relacje z rówieśnikami, używanie alkoholu lub narkotyków. W każdym przypadku wywołały one natychmiastowe działania funkcjonariuszy i zgłoszenia te na szczęście miały pozytywne zakończenie. Wszystkie osoby zostały odnalezione i przekazane rodzicom albo pod opiekę specjalistów lub samowolnie wróciły do domu. Nastolatkowie podejmując decyzję o ucieczce bardzo często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie mogą ich spotkać.

Przekazujemy również ważne telefony kontaktowe, przydatne zarówno dla młodzieży, jak i rodziców:

800-121-212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

800 119 119 Telefon i chat zaufania dla dzieci i młodzieży

22 484 88 04 Telefon Zaufania Młodych Fundacji Itaka

116 123 – Kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

116 000 Telefon w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 30.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również