Kamery live
prognoza pogody

Uchwała o opłacie targowej – od wczoraj w mocy

12 maja 2019 12:27

Od wczoraj na terenie miasta Nowy Targ obowiązuje już świeżo podjęta uchwała w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad pobierania na terenie miasta Nowy Targ. Przez blisko miesiąc czasu, miasto nie miało możliwości poboru tej opłaty z uwagi na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który w poprzedniej uchwale, z grudnia 2017 roku, dopatrzył się usterki formalnej. 

Uchwała o opłacie targowej - od wczoraj w mocy

Nowa uchwała w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, jej wysokości oraz zasad pobierania na terenie miasta Nowy Targ została podjęta podczas sesji nadzwyczajnej w dniu 25 kwietnia br. Podjęto ją w trybie pilnym, by jak najszybciej przywrócić możliwość poboru opłaty targowej, utraconą wraz z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 16 kwietnia br., który z powodu usterki formalnej, stwierdził nieważność jednego z paragrafów zaskarżonej przez kupców uchwały wraz z załącznikiem.

Treść nowej uchwały, która weszła w życie z dniem 11 maja 2019, poza trzema niezbędnymi poprawkami formalnymi, pozostała niezmieniona w stosunku do tej skarżonej przez kupców w sądach administracyjnych, z grudnia 2017 roku. Niezmieniona pozostała też stawka opłaty targowej, wynosząca 1 zł za 1 m2 powierzchni. 

/os

Opłata targowa uchwalona. Kupcy: „Z dwóch stron dostajemy pałą”

os 12.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również