Kamery live
prognoza pogody

Uaktywnili się oszuści metodą “na wnuczka”. Dzwonią do mieszkańców Nowego Targu

25 maja 2023 13:43

Uwaga! Do mieszkańców Nowego Targu ponownie rozdzwonili się oszuści działający metodą „na wnuczka”. W rozmowie informują, że wnuczek spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na wypłatę odszkodowania i kaucję. Osoby, które odebrały taki telefon od razu zorientowały się, że to oszustwo oraz próba wyłudzenia pieniędzy i szybko zakończyły rozmowę. Następnie o całym zdarzeniu poinformowały dyżurnego nowotarskiej Policji.

Uaktywnili się oszuści metodą

Pamiętaj!

  • Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer.
  • Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.
  • Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie kuriera, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.
  • Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów!

os 25.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również