Kamery live
prognoza pogody

Tymczasowy areszt dla 18-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków

23 lutego 2022 13:20

Policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu  podejrzanego na 3 miesiące.

Tymczasowy areszt dla 18-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków

W poniedziałek, 14 lutego br. około godziny 18 w Niedzicy, policjanci z łapszańskiego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Za kierownicą pojazdu siedział 18-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Podczas kontroli w kieszeni przednich drzwi policjanci zauważyli pęk woreczków strunowych. Przypuszczając, że kierowca może posiać narkotyki przystąpili do sprawdzenia pojazdu.

-W schowku policjanci znaleźli szklany słoik i woreczki strunowe z zawartością „kryształu”, woreczki strunowe z zawartością marihuany i wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Dodatkowo w kieszeni bluzy nastoletni kierowca schował kilkanaście woreczków z narkotykami. Funkcjonariusze policji przeprowadzili także przeszukanie w jego miejscu zamieszkania znajdując w pokoju jeszcze niewielkie ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono  ponad 300 gramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych – informuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

18-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym areszcie zatrzymanego na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 23.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również