Kamery live
prognoza pogody

Tylko wczoraj na tatrzańskich drogach doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych

11 lutego 2021 13:00

Obfite opady śniegu i brak ostrożności kierowców to nie jedyny powód niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przyczynili się do nich także sami kierowcy, którzy pod Tatry przyjechali na oponach letnich lub wielosezonowych…

Tylko wczoraj na tatrzańskich drogach doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych

Wprawdzie przepisy drogowe w Polsce nie nakładają obowiązku zmiany opon na zimowe, ale stosowanie tego typu opon pozwoli na łatwiejsze i sprawniejsze poruszanie się po tatrzańskich drogach. Wiele dróg prowadzących do pensjonatów czy hoteli jest wąska i zwyczaj bardzo stroma. Wystarczy jeden kierowca, który nie będzie potrafił pokonać podjazdu i zator drogowy pewny. Analogicznie sytuacja wygląda na drogach dojazdowych do stacji narciarskich. Tam również bardzo często dochodzi do kolizji na parkingach i zatorów drogowych spowodowanych przez kierowców, którzy przyjechali na letnich oponach.

Tylko wczoraj na tatrzańskich drogach doszło do czterech poważnych zdarzeń drogowych. Tuż po 13.00 w Zakopanem na osiedlu Krzeptówki turystka z Warszawy kierując saabem doprowadziła do kolizji z toyotą. Popołudniu w przeciągu godziny wydarzyły się dwie kolejne kolizje w Białym Dunajcu na „zakopiance”. W pierwszej doszło do kolizji volkswagena i toyoty, a w drugiej uczestniczyły trzy pojazdy. Natomiast w Poroninie na ul. Tatrzańskiej przed 19.00 doszło do wypadku. Policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że włączający się do ruchu 59-letni kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa innym pojazdom tym samym powodując zderzenie trzech pojazdów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został odnaleziony i musiał wrócić na miejsce wypadku. Był trzeźwy. Jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala. W sprawie wypadku wszczęto dochodzenie.

Od wczoraj na Podhalu intensywnie pada śnieg, a prognozy pogody zapowiadają dalsze opady śniegu i ujemne temperatury. Ruch na drogach może być wzmożony. Apelujemy do kierowców, aby wybierając się na górskie drogi zawsze wyposażać samochód w opony zimowe i alternatywnie mieć ze sobą łańcuchy śniegowe. Apelujemy przede wszystkim do kierowców samochodów ciężarowych, autokarów i pojazdów dostawczych, aby na odpowiednio oznaczonych odcinkach dróg bezwzględnie stosowali łańcuchy śniegowe.

źródło, zdjęcia: KPP Zakopane

 

os 11.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również