Kamery live
prognoza pogody

Tylko wczoraj 4 kierowców straciło “prawko” za nadmierną prędkość

27 lutego 2021 20:34

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy podczas prowadzonych pomiarów prędkości, tylko w czwartek ujawnili czterech kierujących, którzy na terenie obszaru zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Tylko wczoraj 4 kierowców straciło

W Jabłonce kierujący fiatem, a w Rabce-Zdroju kierujący audi  jechali 104 km/h, przy dozwolonej prędkości 50 km/h. W Spytkowicach kierujący volkswagenem dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Natomiast przez Podwilk kierujący porsche pędził 119 km/h. Wszyscy kierujący za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 lub 500 złotych. Dodatkowo stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy  pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcyJeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna zdarzeń drogowych.  Apelujemy więc o rozwagę i bezpieczną jazdę.

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również