Kamery live
prognoza pogody

Turyści drażnili jelenia na drodze do Morskiego Oka. Jest nagranie

25 sierpnia 2021 15:05

W sieci pojawiło się nagranie z turystami, którzy na drodze do Morskiego Oka celowo i niestety, najwyraźniej dla zabawy, drażnią młodego jelenia – próbują go dotknąć, jeden z mężczyzn ciągnie za poroże. Zwierzę jest wyraźnie zaniepokojone zaczepkami i obecnością grupy śmiejących się gapiów. Świadkami skandalicznego zachowania są niestety także dzieci. 

Turyści drażnili jelenia na drodze do Morskiego Oka. Jest nagranie

screen z filmu

“Patrząc na to, co się wyprawia na najpopularniejszym szlaku w polskich górach, można zwątpić w wiele rzeczy. Przykre” – to komentarz autora filmu, jaki pojawił się w serwisie youtube.

Przypominamy, że na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz zbliżania się do zwierząt i ich dokarmiania.

“Takim zachowaniem turyści wyrządzają krzywdę zwierzęciu i sami ryzykują – to przecież dzikie zwierzę, może się przestraszyć i zaatakować lub nieumyślnie zranić. Istnieje również niebezpieczeństwo przenoszenia chorób i pasożytów” – czytamy na oficjalnej stronie TPN – “Apelujemy o rozsądek i respektowanie zasad przebywania w parku narodowym.”

 

os 25.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również