PILNE

Turbacz Winter Trail – już w niedzielę, 9 lutego 2020

8 lutego 2020 16:40

Kultowy bieg zimowy po raz 7 zawita do Nowego Targu. Turbacz Winter Trail w nowej odsłonie. Tym razem zawodnicy mają do wyboru 2 dystanse: 10 km i 21 km oraz biegi dla dzieci.

Turbacz Winter Trail - już w niedzielę, 9 lutego 2020

„Takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy”

9 lutego 2020 roku w Nowym Targu odbędzie się już siódma edycja kultowego biegu zimowego, którego znakiem rozpoznawczym jest to, że jest to jedyny bieg bezpośrednio na Turbacz. A Turbacz, jak wiadomo to magiczne miejsce, z pięknymi widokami i malowniczymi trasami, skupiającymi miłośników różnych sportów – biegów górskich, rowerzystów, biegaczy narciarskich czy ski-tourowców.

-Zdecydowaliśmy się powrócić do korzeni, czyli wydłużyć główny dystans 17 km do dystansu półmaratońskiego. Ponadto dodaliśmy formułę na 6 Łap, czyli klasyfikację dla miłośników biegania z psami – mówi Paweł Sala, dyrektor sportowy Turbacz Winter Trail – Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, które bardzo angażuje się w organizację wydarzenia. Promocja sportu i turystyki jest dla nich bardzo ważna.

Chcieliśmy, aby trasa biegła centralnie przez szczyt Turbacza, ale plany pokrzyżował nam zmieniający się klimat, który wpłynął na wcześniejsze gody głuszców, a ich główny obszar tokowiska znajduje się na odcinku prowadzącym na szczyt. No, cóż, o przyrodę należy dbać, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmienić trasę.

Impreza od lat cieszy się świetną opinią, zawodnicy z całej Polski zjeżdżają się tu, aby poczuć niesamowity klimat wydarzenia. Każdy uczestnik oprócz pięknego, dużego medalu otrzymuje wejściówkę od Głównego Sponsora – Term Gorący Potok, opaskę na głowę firmy Lamberg, gadżety od Miasta Nowy Targ, kupon na posiłek oraz napój 4move.

Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ na miejscu czekać będą liczne atrakcje – biegi dla dzieci, konkursy, mini zoo, tor saneczkowy, stacja narciarska Długa Polana, w obrębie której mieści się całe miasteczko wydarzenia, biuro zawodów, start oraz meta.

Po imprezie zawodników czekać będzie After Party w termach Gorący Potok, gdzie specjalnie dla nich zagra kapela Zodyma.

Trasa TWT Gorący Potok 10km – idealna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami górskimi. Trasa pobiegnie wzdłuż potoku Kowaniec Wielki aż do żółtego szlaku na Hali Bukowina Miejska, po kilkuset metrach biegu przed Polaną Rusnakową trasa odbija w prawo do zielonego szlaku i biegnie nim aż do mety.

Trasa TWT Gorący Potok 21km oraz TWT na 6 Łap – nieco wydłużony dystans z poprzednich lat z 1000m przewyższenia, trasa idealna dla tych, którzy mają już za sobą debiut w biegach górskich. Trasa pobiegnie z Długiej Polany do Hereścioka, później do Osiedla Gazdy, na Hrube, później czarnym szlakiem do żółtego aż do Schroniska PTTK na Turbaczu, następnie w kierunku czoła Turbacza do Szałasowego Ołtarza na Hali Turbacz, gdzie trasa zawraca z powrotem do Schroniska i zielonym szlakiem biegnie w dół aż do Długiej Polany, gdzie na biegaczy czekać będzie meta.

W tym roku biegacze startujący zarówno na 10km jak i na 21km będą mieli przed sobą nie lada wyzwanie. Od 6 lutego przybyło na szlaku ok. 50cm śniegu. Od piątku Organizatorzy robią wszystko, aby trasa była przetarta.

Trasa Kids – została podzielona na 2 długości – ok. 600m dla dzieci 4-8 lat oraz ok. 1000m dla dzieci 9-15 lat. Trasa będzie miała charakter górski, dostosowana do wieku zawodników.

Zapisy online są już zamknięte, ale istnieje możliwość zapisania się na miejscu w Biurze Zawodów.

mat. nadesłany 

os 08.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również