Kamery live
prognoza pogody

Tu nawet w tygodniu jest tłum turystów

23 lutego 2021 13:42

Oblężenie tras biegowych w Obidowej. Dodatnie temperatury, środek tygodnia czy nadchodząca wiosna nie przestraszyły miłośników narciarstwa biegowego, którzy z całej Polski przyjeżdżają ruszyć w Gorce.

Tu nawet w tygodniu jest tłum turystów

Od momentu poluzowania rządowych obostrzeń Podhale przeżywa drugą młodość. Turyści przyjeżdżają nie tylko w Tatry, ale również w Gorce – i co więcej przyjeżdżają nawet w takie dni jak poniedziałek czy wtorek. Coraz większą popularnością cieszą się trasy biegowe w Obidowej. Tylko w poniedziałek zjechało się tam kilkuset miłośników narciarstwa biegowego.

Tamtejsza trasa “Śladami Olimpijczyków” prowadząca aż na Turbacz to prawdziwe “oczko” w głowie narciarzy. To zasługa specyficznego mikroklimatu gorczańskiego, dzięki któremu śnieg utrzymuje się tam znacznie dłużej niż w innych częściach Podhala. Dlatego mimo wysokich temperatur i bezchmurnego nieba stan tamtejszych tras utrzymuje się na zadowalającym poziomie. 

Są też i inne walory kilkunastokilometrowej trasy. To przede wszystkim oszałamiające widoki w postaci panoramy Tatr czy bliskość dzikiej natury.

Jednak jest też druga strona medalu: wejście na tamtejsze trasy biegowe kosztuje 5 złotych od osoby. Z opłaty zwolnieni są tylko mieszkańcy Obidowej, Klikuszowej, Laska, Trutego, Morawczyny i Pyzówki. 

Piotr Starmach 23.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również